ΕΠAΝΕΝΑΡΞΗ ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΟΥ 8ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες του 8ου Δημοτικού,

από τη Δευτέρα 11 Ιανουαρίου 2021 ξεκινά η δια ζώσης λειτουργία του σχολείου μας και στο πλαίσιο αυτό θα υπάρξουν οι παρακάτω ρυθμίσεις στην προσέλευση και αποχώρηση των μαθητών, με σκοπό την  αποφυγή συνωστισμού:

Προσέλευση μαθητών από την κεντρική είσοδο:
Από 8:00 π.μ. έως 08:10 π.μ. οι μαθητές της Α’ – Β΄ και Γ΄ τάξης
Από 08:10π.μ έως 08:15 π.μ.  οι μαθητές της Δ’ – Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης

Αποχώρηση μαθητών ΠΡΩΪΝΟΎ ΚΥΚΛΟΥ από την κεντρική είσοδο:
Από 13:00 έως 13:10 οι μαθητές της Α’ – Β΄ και Γ΄ τάξης
Από 13:10  έως 13:20 οι μαθητές της Δ’ – Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης

Αποχώρηση μαθητών ΟΛΟΗΜΕΡΟΥ από την κεντρική είσοδο:

Στις 14:55 το 1ο τμήμα Ολοήμερου (Α’ – Β΄ και Δ΄ τάξη)

Στις 15:00 το 2ο τμήμα Ολοήμερου (Γ’ – Ε΄ και ΣΤ΄ τάξη)

• Οι μαθητές προσέρχονται στο σχολείο φορώντας τη μάσκα τους. Παρακαλούμε οι γονείς να φροντίσουν στην τσάντα των παιδιών να έχουν τουλάχιστον ακόμη μία εφεδρική.
  • Παρακαλούνται οι γονείς/συνοδοί να τηρήσουν τις παραπάνω ώρες κατά την προσέλευση και παραλαβή των μαθητών.
  • Απαγορεύεται η είσοδος οποιουδήποτε άλλου προσώπου, εκτός των μαθητών, των εκπαιδευτικών και του βοηθητικού προσωπικού στο χώρο του σχολείου, χωρίς ενημέρωση της διεύθυνσης του σχολείου για το λόγο που αιτείται την είσοδό του.
  • Το Ολοήμερο πρόγραμμα όπως και το πρόγραμμα των σχολικών γευμάτων θα υλοποιηθεί κανονικά από Δευτέρα 11-1-2021.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 8ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΞΑΝΘΗΣ