ΣΥΛΛΟΓΟΣ  ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ 8ου  ΔΗΜ. ΣΧΟΛ. ΞΑΝΘΗΣ

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ Η΄ ΔΗΜ. ΣΧ. ΞΑΝΘΗΣ

Προς τους Γονείς & Κηδεμόνες μαθητώντων Α΄, Β΄, Γ΄ και Δ΄ τάξεων

Σας ενημερώνουμε ότι Τετάρτη 13/4/2016 και ώρα 13:30θα ξεκινήσει ο αντιφυματικός εμβολιασμός των μαθητών, που θα εμβολιαστούν με τη σύμφωνη γνώμη των γονέων / κηδεμόνων τους. Ο πρώτος εμβολιασμός (δοκιμαστικόmantoux) θα γίνει με ιδιώτη παιδίατρο και κατάλληλο νοσηλευτικό προσωπικό στην αίθουσα δεξιώσεων της εκκλησίας.

Οι γονείς/κηδεμόνες παρακαλούνται να έχουν μαζί τους τα βιβλιάρια υγείας των παιδιών (ή να τα παραδώσουν την Τετάρτη πρωί στον κ. Δ/ντή). Στις 13:30 θα παραλαμβάνουν τα παιδιά από το Σχολείο και θα τα συνοδεύουν απέναντι στoν χώρο εμβολιασμού.

Όσοι γονείς δεν μπορούν να συνοδεύσουν τα παιδιά τους, παρακαλούμε να το δηλώσουν τηλεφωνικά στον κ. Δ/ντή, για να τα συνοδεύσει κάποιος εκπ/κός ή άλλο πρόσωπο που θα ορίσουν.

Την Παρασκευή 15/4/2016 θα γίνει το εμβόλιο φυματίωσης (BCG).

Οι γονείς να διαβάσουν προσεχτικά το ενημερωτικό έντυπο / οδηγίες του Νοσοκομείου Ξάνθης και ειδικά τις περιπτώσεις ασθενειών, για τις οποίες θα πρέπει να ενημερώσετε τον ιατρό, ώστε να μη γίνει ο εμβολιασμός.

Για το Δ.Σ.

Ο Πρόεδρος του Συλλόγου

Πασχάλης Καλίτσης

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Οι δραστηριότητες των μαθητών του Σχολείου θα γίνονται στο χώρο της εκκλησίας της Αγ. Φωτεινής τις εξής ώρες:

1)                           Κάθε 1ηκαι 3ηΔευτέρα του μήνα ΡΟΜΠΟΤΙΚΗ:

Α΄, Β΄, Γ΄ τάξεις ώρα 4 ? 5 μ.μ.

Δ΄, Ε΄, ΣΤ΄ τάξεις ώρα 5 ? 6 μ.μ.

Οι μαθητές θα πρέπει να έχουν μαζί τους ΚΑΘΕ ΦΟΡΑτο ποσό των 5 ? για την πληρωμή.

2)                           Πέμπτη  ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΓΩΓΗ:

Α΄, Β΄, Γ΄ τάξεις  ώρα 5:15 ? 6:15 μ.μ.

Δ΄, Ε΄, ΣΤ΄ τάξεις  ώρα 6:30 ? 7:30 μ.μ.

Κόστος 15 ?  μηνιαίως.

3)                           Παρασκευή  ΣΚΑΚΙ:

Όλες οι τάξεις ώρα 3:45 ? 4:45 μ.μ.                 Κόστος 10 ?  μηνιαίως.

4)                           Σάββατο  ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ:

Όλες οι τάξεις ώρα 4:00 ? 5:30 μ.μ.                 Κόστος 10 ?  μηνιαίως.

5)                           Σάββατο  ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΧΟΡΟΙ:

Όλες οι τάξεις ώρα 12:00 ? 13:00 μ.μ.

Τα μαθήματα πιθανώςθα ξεκινήσουν το Σάββατο 21/11, εφόσον συμπληρωθεί το τμήμα και το κόστος θα εξαρτηθεί από τον αριθμό των παιδιών (περίπου 10 ? / μηνιαίως). Προκειμένου να λειτουργήσει το τμήμα μπορούν να εγγράφονται και μαθητές από άλλα σχολεία.

ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΓΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΜΗΜΑΤΑ, ΠΡΟΣΕΡΧΟΜΕΝΟΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΕΙΣΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΚΙ ΩΡΕΣ, ΚΑΤΟΠΙΝ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ.

Πληροφορίες / Εγγραφές:  Πασχάλης Καλίτσης ? 6946777394