Οι εκπαιδευτικοί του 8ου Δημοτικού Σχολείου νιώθουν την ανάγκη να ευχαριστήσουν την οργάνωση : » ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ», για την ενίσχυση με εκπαιδευτικό υλικό τόσο  του Τμήματος Ένταξης  όσο  και  όλων των τάξεων του Σχολείου μας.

Η άμεση ανταπόκριση με την αποστολή του υλικού που ζητήσαμε (βιβλία έντυπα και ηλεκτρονικά , παιδαγωγικές κάρτες και εργαλεία εκμάθησης  της γλώσσας και των μαθηματικών) μας γέμισε ιδιαίτερη χαρά . Μέσα από αυτή τη δωρεά   μας δίνεται  η  δυνατότητα να βελτιώσουμε την ποιότητα του διδακτικού μας έργου , σε ένα να περιβάλλον περισσότερο ελκυστικό και αποτελεσματικό  για τις  ανάγκες των μαθητών μας.

Η προσφορά δωρητών , σε τούτη τη δύσκολή συγκυρία που τα κοινωνικά  προβλήματα είναι οξυμένα , συμβάλλει καθοριστικά στην επιτυχημένη ενίσχυση των δράσεων μας , η οποία συγκεντρώνεται για τη στήριξη όλων των μαθητών.

UBILITY   ebooks)